22 września 2013

Ćwiczymy to i owo. Tym razem w wersji komputerowej ;)Pogoda jest jaka jest każdy to widzi :)

Wiadome, że oprócz kreatywnych zabaw możemy dziecku pozwolić na odrobinę inności – tzw. komputerowej :)

Aby nikt tego źle nie zrozumiał … Dostaliśmy do testowania Akademia Umysłu Junior „ JESIEŃ” które jest od 5 do 9 lat :) Jak co poniektórzy wiedzą moja ma  3. Komputer jest dla niej obcy lecz wzrok i pamięć ma bardzo dobrą.


Zainstalowałam program i poprosiłam niunie aby usiadła mi na kolanach.

Pierwsze co to zrobiła wielkie oczy widząc główną planszę, gdzie w tle słychać różne odgłosy przyrody, które są nie za głośne, delikatne. Co chwile pytała „co to?”


Plusem jest też sympatyczny damski głos lektora, piękna szata graficzna i oklaski za dobrze wykonane zadania.

Córka została poproszona o wskazywanie paluszkiem po monitorze odpowiedzi na zadane pytania ;)

Na każdą grę poświęciłyśmy tyle czasu ile było zainteresowania. Z mojego punktu widzenia poradziła sobie świetnie, gdyż przechodziła bez problemowo 2- 3 poziomy. Oczywiście nie w każdej grze, ponieważ nie które są jeszcze za trudne.


Akademia Umysłu to na prawdę rewelacyjny program do ćwiczenia pamięci oraz koncentracji. Co najważniejsze 
!!!!! Bez przemocy !!!!!


Najlepsze jest to, że nie tylko dla dzieci ale i dla starszych Akademia Umysłu oferuje naukę.  
 Nie powiem pokuszę się na ćwiczenia z zestawem dla dorosłych, ponieważ moja pamięć jest dobra, ale tylko do tego czego chce a nie czego muszę :)

:) Szkoda, że za moich czasów nie było tego i owego ;p
Krótkie podsumowanie : Super i jeszcze raz super :) POLECAM !!


Na stronie AKADEMIA UMYSŁU możecie pobrać darmowe wersje startowe. My już pobrałyśmy resztę ;)

Nowość! Program Akademia Umysłu Junior Jesień został wzbogacony o nowy przycisk - GRAFIKI EDUKACYJNE. To porcja dodatkowej zabawy i ćwiczeń poza programem. Ćwiczenia obejmują materiał z wielu dziedzin, np.: umiejętności pisania, liczenia, logicznego myślenia, wiedzy przyrodniczej, czy geografii. Kliknij w programie GRAFIKI EDUKACYJNE – a znajdziesz: wycinanki, rebusy i inne łamigłówki, które można wydrukować, czy wysłać znajomemu.
 Programy z serii Akademia Umysłu są dostępne także w wersji elektronicznej. Wystarczy 5 minut, aby obdarować dziecko mieszkające w najdalszym zakątku świata. To proste! Wybrany program w wersji elektronicznej zostanie wysłany e-mailem. W wiadomości e-mail znajduje się link do pobrania programu oraz jednorazowy Klucz do zabawy (kod aktywacyjny). Bezpośrednio po instalacji programu można rozpocząć przygodę z Akademia Umysłu JUNIOR! Przekonaj się! i dokonaj zakupu juz teraz klikając w ten oto link http://www.akademia-umyslu.pl/zamowienie/rodz/pbl13_4f1b37d266a92b6c0490e99ea4b7ae81ae01bdbf :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz